• על הישיבה

   

  למי מיועדת הישיבה?

  ישיבה לצעירים "תורת החיים", מיועדת לבחורים בעלי שאיפות תורניות, הרואים את עצמם גדלים בלימוד התורה הקדושה ובעבודת ה', מתוך שמחה, בריאות נפשית ודיבוק חברים.

  הבנין הלימודי

  תכנית הלימודים בנויה על התקדמות מהירה יחסית בגמרא, בהיקף של עמוד ביום בעיון בשעות הבוקר, ועמוד נוסף בבקיאות, אחר הצהריים. באופן זה התלמידים זוכים להקיף חלקים רחבים מהש"ס עם מספר חזרות משמעותי.
  תכנית הבוקר בנויה באופן של לימוד שיטתי ומובנה, שמפתח את יכולתו של התלמיד להתמודד עם לימוד דף גמרא בצורה עצמאית.
  בזמן הלימוד ניתן דגש גדול על הפניה לסברא הישרה של התלמיד, וחיבור הלימוד להלכה, לחיים, ולגיבוש השקפת עולם.

  לימודי אמונה

  טיול גיבוש תשע"ז

  בלימודי האמונה אנו עסוקים בבניין השקפת עולם מוצקה, עמוקה ועשירה, המיוסדת על עומק מדרשי חז"ל וגדולי ישראל לדורותיהם.
  בירור העולם האמוני יורד אל ההפנמה וחיי המעשה, תוך שימת דגש על כלים להתקדמות מעשית בבנין המידות ובעבודת הדבקות בהשי"ת, יחד עם כניסה פנימה אל הנפש ואל עולמו הפנימי של האדם.
  לימודי האמונה נעשים בכמה מעגלים: לימוד עם הרמי"ם, חבורות לימוד עם אברכי הישיבה הגבוהה, התוועדויות שבועיות, וכן שיעורים קבועים באמונה עם ראש הישיבה: שיעור התבוננות ועבודת המידות, שיעור שבועי לכל כיתה, ועוד.

  המסגרת הלימודית

  הלימודים מתקיימים באוירה נעימה, ובכיתות המאפשרות יחס אישי לתלמיד (עד 25 תלמידים בכיתה). הלימוד מלווה בחברותות אישיות עם אברכים מהישיבה הגבוהה.

   

  העשרה נפשית

  מתוך רצון לבנות תלמידי חכמים שלמים ובריאים, אנו מקדישים כארבעה שיעורים ביום ללימודים נוספים, ובכללם: תנ"ך, הלכה, הכרת גדולי ישראל ותקופתם, אומנות לחימה ("אביר"), מלאכות שמים (כתיבת סת"ם, עיבוד עורות וכד'), תזונה בריאה, מחשבים, נגינה, משחק, קולנוע, לשון עברית, אנגלית ומתמטיקה.
  נושאים אלו מטרתם להעשיר את נפש התלמיד, והם חשובים לנו כ"טבחות רקחות ואופות", המשרתות את לימודי הקודש. בתור שכאלה הם נלקחים ברצינות, תוך עריכת מבחנים ודרישת נוכחות מלאה.
  מעבר ללימודי ההעשרה הסדירים, מתקיימות פעילויות נוספות כמו טיולים, ימי עבודה, פעילויות חברתיות, הרכב תזמורת ישיבתית, חדר עבודה בעץ בפנימיה וכדומה, שמטרתם לפתח בצורה מאוזנת את הכוחות הנפשיים, במקביל לצמיחה ולהשקעה הרבה שהתלמידים משקיעים בתחום העיוני.

  מה עם פנימיה

  PENTAX Image

  לומדים בכיף – תלמידי הישיבה

  קיימת בישיבה פנימיה עם אוירה ביתית וחמה.
  אחת לשבועיים מתקיימת שבת-ישיבה עם הצוות החינוכי, עם קבלת שבת שמחה ומיוחדת בעלת תוכן רוחני עשיר.

  הכוונה רוחנית

  תלמידי הישיבה ניגשים לבחינות הבגרות בהצלחה רבה, ב"ה!

  הכוונה רוחנית

  ראש מוסדות "תורת החיים", הרב שמואל טל שליט"א, מעורה באופן אישי בבניינה של הישיבה והתנהלותה, ומשרה מרוחו ותורתו על הישיבה כולה.

   

   

  גלריית תמונות
  preloader
  DSCF0077
  DSCF0036
  DSCF0045

  הרשמה לימי הכרות העתקהרשמה לשבת העתק